Krótki opis oferowanych ras

Rasa HK35, PL22

Wysokoplenna, tolerancyjna na zróżnicowane warunki uprawy, łatwa w uprawie.Obecnie najpopularniejsza rasa uprawiana w Europie. Zalecana do uprawy na okres od wiosny do jesieni.Optymalna temperatura uprawy to 15-18oC, jednak satysfakcjonujące plony daje w temperaturze 8oC jak i powyżej 20oC. W wyższych temperaturach owocniki jaśniejsze, średniej wielkości. W temperaturach 8-12oC większe i ciemniejsze. Owocniki dobrze się przechowują.

Rasa H195 bezzarodnikowa

Utworzona na bazie HK35. Posiada bardzo istotną zaletę, jaką jest brak zarodników (spor).
Warunki uprawy podobne jak HK35. Jest mniej wrażliwa na zagęszczenie, ale wrażliwsza na ekstremalne wartości temperatur i wilgotności. Nagłe zmiany klimatu w pomieszczeniach skutkują deformacjami. Kolor grzybów od kremowego do ciemnoszarego, zależny od temperatury podłoża i powietrza. Zawiązki wytwarza szybciej niż HK35

Rasa K12

Zalecana do uprawy w okresie jesienno-zimowym. Optymalna temperatura powietrza to 11-16oC, a wilgotność podczas plonowania to 80-85% przy dobrym wietrzeniu i recyrkulacji powietrza. W temperaturach powyżej 18oC może nie wytwarzać zawiązków. Owocniki barwy ciemnoszarej do ciemnobrązowej, duże i bardzo duże.

Rasa PL23, P80

Podobnie jak K12 zalecana do uprawy w temperaturach do 16oC. Owocniki ciemnoszare, duże i bardzo duże. Optymalna wilgotność to 80-85%. Wymaga bardzo dobrej cyrkulacji i wietrzenia pomieszczeń.